Apsveikumi

Sveicu visus mūs jaunajā gadā – 1. septembrī!

Šajā svētku dienā, lai mums visiem dzirkstošs satikšanās  un kopā būšanas prieks! Jūs tik ilgi esat gaidījuši šo brīdi – kad varat atvērt skolas durvis, kad skolotāji var sagaidīt bērnus pie klasēm, kad skolēni var skolotājiem pasniegt ziedus, kad var satikt draugus un klases biedrus, un protams, kad pirmklasnieki pirmo reizi var apsēsties skolas solā!

Skolēni, izbaudiet klātienes laiku skolā. Jo tas ir viens kārtīgs posms ceļā uz jūsu dzīves lielajiem mērķiem un tikai no jums ir atkarīgs – kāds būs šis laiks! Jā, pagājušais gads bija digitālo prasmju apgūšanas gads. Tāpēc novēlu, lai arī šajā gadā ik dienu izdodas apgūt ko jaunu un aizraujošu!

Studenti – es nešaubos, ka katrs no jums ir nākamais speciālists, kurš vairos mūsu valsts labklājību. Tāpēc, lai jums neizsīkstoša enerģija ne tikai studijām, bet arī sabiedriskajai dzīvei!

Skolotāji – apzinieties, ka jūsu skolēni un studenti ir vislabākie! Un arī jūs viņiem esat vislabākie. Jo katrs jūsu vārds, vai katra jūsu doma var skolēnus, jauniešus, studentus pacelt spārnos un iedvesmot.  Viss, ko jūs darāt – ir mūsu bērniem un nākotnei!

Vecāki – paldies, ka jūs visi pagājušajā gadā vairāk vai mazāk bijāt skolotāji. Tāpēc izbaudiet šo laiku, kad bērni atkal var iet uz skolu un jūs atkal varat būt vienkārši vecāki un uzticēties, ka skolotāji kā jomas profesionāļi zina - ko un kāpēc dara.

Novēlu ikvienam, kura dzīvē izglītības joma aizņemt kaut visnelielāko sirds stūrīti – sākt šo mācību gadu ar optimistisku skatījumu un ar cerību, ka visiem kopā mums izdosies saglabāt drošas un atvērtas skolas.

Jaunām zināšanām bagātu un veiksmīgu jauno mācību gadu!

Anita Muižniece,

Izglītības un zinātnes ministre

 

Latvijas pašvaldību savienības priekšsēža Ginta Kaminska apsveikums Zinību dienā

 

Latvijas Pašvaldību savienības vārdā sveicu skolēnus, vecākus, pedagogus un ikvienu izglītības procesā iesaistīto ar 1. septembri - Zinību dienu! Novēlu bērniem aizraujošu un zināšanām bagātu jauno mācību gadu un visiem izturību, veselību, kā arī spēju uzņemties atbildību par to, lai mūsu bērni skolās justos droši un savus klases biedrus, draugus varētu satikt ik dienu līdz pat mācību gada noslēgumam nākamā gada maijā!

Šogad Zinību diena ir citādāka nekā gados pirms Covid-19 epidēmijas. Līdz šim tā bija diena, kad mazie pirmklasnieki bikli turējās savām mammām pie rokas, bet vecākie bērni, priecājoties par atkalsatikšanos, veltīja viens otram ciešus apskāvienus un rokasspiedienus. Pandēmija ir ieviesusi savas korekcijas - apskaujamies un sarokojamies mazāk, veidojam savus drošos sociālos burbuļus.

Tomēr izglītības process ir viens no svarīgākajiem ikvienā valstī, jo izglītība - tas ir ikvienas pašvaldības un arīdzan valsts ekonomiskās izaugsmes pamats, ieguldījums, lai valsts vispār pastāvētu. Tāpēc esmu pateicīgs ikvienai pašvaldībai, ikvienas izglītības iestādes vadībai, pedagogiem, kuri kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju ir daudz darba un pūļu ieguldījuši, lai 1.septembris šogad būtu klātienes svētki un lai mācības būtu tās, kas vairs neciestu no Covid pandēmijas. Esmu gandarīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija novērtē Latvijas Pašvaldību savienību kā nozīmīgu sadarbības partneri epidemioloģiski drošas vides radīšanā un veicināšanā. 

Ikvienam no mums ir svarīgi, lai skola būtu drošā vide, lai skolēns, ik dienu dodoties uz skolu, būtu pārliecināts, ka mācību iestādē netiks apdraudēta viņa veselība. Drošas mācību vides saglabāšana turpmākos deviņus mēnešus ir ikkatra atbildība. Tā ir atbildība par to, lai katrs bērns skolā justos emocionāli labi, pilnībā varētu nodoties mācību procesam un veiksmīgi aizvadīt mācību gadu.

Aicinu ikvienu būt atbildīgam, rūpēties par savu un savu līdzcilvēku veselību, kā arī apzināties klātienes mācību nozīmi bērnu ikdienā un atcerēties, ka ne tikai bērni mācās no pieaugušajiem, bet arī paši bērni nereti ir labi skolotāji mums - pieaugušajiem.

Novēlu skolēniem šajā mācību gadā apgūt jaunas zināšanas, nostiprināt esošās, kā arī iegūt jaunus draugus un nostiprināt esošās draudzības, darot to epidemioloģiski drošā vidē. Skolu vadībai un pedagogiem novēlu nebaidīties no lielās atbildības nastas par Drošas skolas principa noturēšanu visa mācību gada garumā. Lai stipra veselība un izturība visiem izglītības procesā iesaistītajiem!Priekšsēdis

(paraksts*)

Gints Kaminskis 

Valsts prezidenta apsveikums 1. septembrī

 

Dārgie skolotāji un universitāšu, augstskolu mācībspēki!

Skolas, augstskolas un universitātes visos laikos izstaro zinību gaismu. Izglītības virsmērķis Latvijā ir tādas valsts veidošana, kurā valda gudrība, zināšanas un krietnums, kurā pilsoņi īsteno demokrātiju un dzīvo labklājībā. Novēlu šo mērķi turēt augstu, pārvarot laicīgas grūtības. Ikvienam no jums, godājamie skolotāji un pasniedzēji, šajā mācību gadā novēlu īpašu izturību un iecietību! 

 

Mīļie skolēni un studenti!

Jūsu prātos un sirdīs, jūsu apņēmībā un čaklumā rūdās jūsu raksturs un top jūsu personība. Lai arī jaunais mācību gads sākas ar zināmu piesardzību veselības jomā, es aicinu jūs koncentrēt spēkus uz galveno. Tas ir – jebkuros apstākļos apgūt jaunas zināšanas, attīstīt savus talantus, veidoties par daudzpusīgiem un varošiem Latvijas pilsoņiem.

 

Lai jums skaists atkalredzēšanās prieks, uzsākot 2021./2022. mācību gadu un satiekot citam citu klātienē!

 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu