Nacionālais bērnu un jauniešu folkloras festivāls Iecavā

28.05.2019.

18. un 19. maijā Iecavā notika bērnu un jauniešu ikgadējais folkloras festivāls „Pulkā eimu, pulkā teku”,( PEPT) , kas šogad pulcēja ap 1500 dalībnieku no visiem Latvijas novadiem. Šogad Nacionālais sarīkojums svinēja 35. dzimšanas dienu, šajās svinībās piedalījās arī mūsu folkloras kopa „Sudrabiņš”. Bet visu mācību gadu veltījām, apgūstot festivāla tēmu- „Rotā saule, rotā bite”, izzinājām un apguvām daudz interesanta par bitīšu dzīvi, pētot dažādus folkloras žanrus, apgūstot rotaļas, ticējumus, tautasdziesmas. Iegūtās zināšanas varējām likt lietā Iecavā bišu un medus takā, kur skaistajā parkā bija jāiziet 16 interaktīvās darbnīcas. Bet vakars aizritēja trakā danču vakarā Iecavas estrādē.

Otrās dienas rīts pēc nakšņošanas sporta skolā „Dārtija” sākās ar krāšņu dalībnieku gājienu no Iecavas Domes līdz estrādei, kur piedalījāmies novadu koncerta programmā „Rotā saule, rotā bite-pienenēs purenēs” un rotaļu vijā Latvijai. Visi dalībnieki izdzīvoja gan kopā darbošanās prieku, svētku saviļņojumu un gandarījumu par paveikto, gan arī pēcsvētku nogurumu.

Paldies visiem par izturību! Paldies vecākiem par bērnu sagatavošanu svētkiem, bet īpašais paldies mūsu „mammām”, kas palīdzēja ģērbt, ēdināt un tikt galā ar sadzīves lietām, - skolotājai Margaritai Babrei un pagasta bibliotekārei Ligitai Ķekarei!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu