Skolas apkārtnes izziņas ceļos

23.08.2019.

Mūsu skolā mācās bērni gan no Valgundes, gan Kalnciema pagasta, bet cik daudz mēs zinām par šīm vietām, par cilvēku likteņiem, kas šeit dzīvojuši,  un vēsturiskajiem notikumiem?

Baltijas tautām Zīmīgā datumā - 23.augustā, Baltijas ceļa 30.gadadienā -  vēstures skolotājs Valentīns Toleiķis mūsu skolas skolotājiem un darbiniekiem  bija noorganizējis lielisku ekskursiju pa dzimto Kalnciemu. Ekskursiju vadīja un interesantos stāstos par Valgundes muižas, Klīvmuižas un Kalnciema vēsturi dalījās vēstures pētniece ar enciklopēdiskām zināšanām kalnciemiete Rita Ķirsone. Pabijām dolomīta raktuvēs, ko no 1992. gada apsaimnieko firma „Gneiss”  un kas nodarbojas ar dažāda veida šķembu ražošanu, kas izmantoti ceļu būvei ne tikai Jelgavas novadā, bet arī Daugavmalas izbūvē Rīgā. Par šī uzņēmuma darbību un attīstību mums pastāstīja tā īpašnieks Boriss Maslovs.

Kalnciems izsenis bijis slavens arī ar māla ķieģeļu ražotnēm. Vēstures arhīvi glabā ziņas par Kalnciema katorgu un 2.pasaules kara ebreju nometnes un karagūstekņu nodarbināšanu šajās ražotnēs.

Turpinot izzināt skolas vēsturi tās jubilejas gadā, apstājāmies un atdevām godu sagruvušajai Kalnciema muižas kompleksa ēkai, kur Kalnciema skola darbojās, kad 1. Pasaules kara laikā skolas ēka tika sagrauta.

Šis brauciens vēlreiz atgādināja mums to, cik daudz interesantu stāstu glabā mūsu skolas apkārtne, ja vien ir entuziasti, kas prot tos atdzīvināt! Paldies viņiem!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu