"Ja tu man esi"

25.09.2020.

23.septembrī no rīta skolas zālē 9.-12. klašu skolēni  tikās ar dzejnieci, rakstnieci un mākslinieci Andru Manfeldi, kuras jaunākais romāns „Vilcēni” šogad iekļauts Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas izlasāmo darbu kolekcijā.

Rakstniece ir sarakstījusi 13 darbus, taču vispersoniskākā un dziļi izsāpētākā grāmata laikam ir romāns „Adata”, pēc kura sižeta 2007. gadā sadarbībā ar komponistu Zigmāru Liepiņu tapusi arī tāda paša nosaukuma muzikāla drāma "Adata". Dziesma "Ja tu man esi" Dona izpildījumā ieguvusi lielu popularitāti un saņēmusi Autortiesību bezgalības balvu.

Šajā autobiogrāfiskajā romānā autore stāsta par atkarību no narkotikām un to, kā viņa no atkarības atbrīvojusies:

"Viss, par ko rakstīju grāmatā "Adata", ir manis piedzīvots. Ilgas, vilšanās, izmisums, nāve un gadiem ilga, mokoša sadzīšana. Grāmatā sakņojas arī tā pirmā mīlestība, kuru atceroties pēc divdesmit gadiem es uzrakstīju – "ja tu man esi, man nevajag ne debesis, ne zemi, es gribu tikai, lai apstājas laiks." Esmu laimīga, ka no šīm bezcerīgajām pirmajām jūtām ir radusies dziesma, kurā simtiem klausītāju var rast mierinājumu un apliecinājumu paši savai sirds valodai, jo nekā skaistāka un svarīgāka par mīlestību jau nav. Jau 18 gadu es nelietoju narkotikas, un par šo savu dzīves pilngadību esmu pateicīga Dievam un tuviniekiem, jo vienam uzvarēt tik smagu, postošu kaislību nav iespējams.” 

Rakstnieces atklātais stāsts par savas dzīves elli un izkļūšanu no tās, kļūstot par ievērojamu latviešu rakstnieci, bija ļoti iedvesmojošs un lika skolēniem padomāt gan par saviem dzīves mērķiem, gan zemē nomesto laiku.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu