Pārsteigumi Skolotāju dienā

05.10.2020.

Patīkamu pārsteigumu skolotājiem Pasaules skolotāju dienā sagādāja 12.klases skolēni. Tā bija saturīga un interesanta orientēšanās spēle skolas apkārtnē, kurā skolotājiem vajadzēja atsvaidzināt zināšanas gan par skolas vēsturi un himnu, gan veikt dažādus praktiskus un  sportiskus uzdevumus.

Noslēgumā skolas zālē tika sveiktas veiksmīgākās skolotāju komandas un kopā nodziedāta dziesma „Dzērvenīte”.

            Jau par tradīciju Skolotāju dienā kļuvusi ekskursija uz kādu muižu. Iepriekšējos gados tika apmeklētas Lielplatones un Abgunstes muižās Jelgavas novadā, bet šogad ceļš veda uz Kukšu muižu Tukuma novadā. Šī gandrīz 500 gadu vecā muižas ēka tā īpašnieka vācieša Daniela Jāna darbības rezultātā kļuvusi par vienu no skaistākajām klasicisma stilā ieturētajām lauku viesnīcām Baltijā, tajā saglabāti un restaurētu oriģinālie sienu gleznojumi, mēbeles un ēku iekārtojums. Muižā atrodas arī unikāla mākslas literatūras  bibliotēka un 16.gs. grieķu un senslāvu Bībeles.

Taču vislielākais pārsteigums bija tas, ka skolotājus Kukšas muižā laipni sagaidīja Kalnciema vidusskolas absolvents, muižas direktors Ivars Pēkainis, kuram tā bija arī sirsnīga atkalredzēšanās ar savu pirmo skolotāju Inetu Āboliņu. Pēc nelielas ekskursijas pa muižas telpām skolotājus sagaidīja kafijas galds ar brīnumgardu biezpiena-bumbieru kūku.

Vēl brīdi uzkavējoties muižas lapenē, direktore sveica skolotājas, kuras skolā pavadījušas apaļu gadu skaitu: Laila Ļaksa – 30 gadi, bet Ina Jēgermane – 20 gadi.

Paldies visiem, kas palīdzēja sagādāt skolotājiem šo lielisko, pārsteigumu pilno pēcpusdienu!

Raksta autore: Dzintra Ķezbere

Bildes šeit

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu