Vecāku aptauja par attālināto mācīšanos 7.-11.klasē Kalnciema vidusskolā

Paldies  7.-11.klases vecākiem (45), kuri piedalījās aptaujā par attālināto mācīšanos Kalnciema vidusskolā. Jautājumā par to, kā dažādu klašu skolēnu vecāki iesaistās attālināto mācību procesā, noskaidrojās : visvairāk vecāku atbalstu saņēma 8. klases skolēni.  20% vecāku atzīst, ka izdevās palīdzēt bērnam attālinātajās mācībās. “Pārsvarā viņi paši tiek galā”, “nevaru palīdzēt matemātikā, ķīmijā”, “esmu darbā tajā laikā”, atbild vecāki, kuriem neizdevās palīdzēt bērniem.

 Skolā pastāv vienošanās, ka  skolotāji veido mācību plānu un uzdevumus un  ievieto  skolēnu e-klases dienasgrāmatā ne vēlāk kā iepriekšējā dienā pirms mācību stundas. 27% skolēnu, pēc vecāku domām, mācību plāns bija pilnīgi skaidrs, 45%- drīzāk skaidrs, bet 25%- daļēji skaidrs. 88% skolēnu vecāku atzīst, ka jaunās vielas skaidrojumu skolēni saņēma tiešsaistē, un 73% vecāku apgalvoja, ka mācību viela tika izskaidrota rakstiskā formā. No tā varam secināt, ka mācību vielas izklāsts rakstiskā formā un video/ audio formā ir sabalansēts- skolēniem ne tikai tiek uzdots uzdevums, bet  skolotājs arī parāda, kā šo uzdevumu pildīt. “Skolotāji centās, malači, bērniem vēl jāpierod pie tiešsaistēm, jābūt ļoti disciplinētiem, jo jāpieslēdzas precīzi paredzētajā laikā pie stundas, tas ir grūti, jo paralēli viņi mācās vēl ko citu, diena ir noslogota ar mācībām, grūti pateikt,  ko vajadzētu labāk darīt, pati komunikācija ir ļoti svarīga un jāpaslavē, lai ir izturība arī turpmāk, ” saka viens no vecākiem.

Par konsultāciju pieejamību vecāku domas dalījās- 15% apgalvoja, ka konsultācijas bija pieejamas visos vai gandrīz visos priekšmetos, 43% - lielākajā daļā priekšmetu, 10%- apmēram pusē priekšmetu, 23%- mazākajā daļā  priekšmetu, 10%- nebija nepieciešamas konsultācijas. Esmu pārliecināta, ka nevienu konsultāciju skolotājs nebūtu atteicis, ja vien pēc tās tiktu vaicāts. Taču skolotāji noteikti  domās par to, kā uzlabot  konsultāciju pieejamību katram skolēnam. Aptaujā vecāki izteica priekšlikumus, ko skolai vajadzētu uzlabot attālinātajās mācībās:

  • Vairāk skaidrot jauno vielu video un audio formātā- 38%;
  • Ievietot visus uzdevumus laikus – 31%;
  • Nodrošināt konsultācijas- 28%;
  • Veidot mācību plānu visai nedēļai- 23%;
  • Izskaidrot pieļautās kļūdas, kā tās labot- 23%;
  • Uzdot mazāk uzdevumu- 23%;
  • Saprotamāk rakstīt uzdevumus, kā jāiesniedz darbi- 21%.

Paldies vecākiem par vērtējumu un  priekšlikumiem! Paldies skolotājiem par pašaizliedzīgo darbu!

 Lai kopīgs darbs mūs ved uz panākumiem!

Ivita Saldava

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu