Latvija manā sirdī

18.11.2020.

Stipra mana tauta bija

Karu karos gājuši,

Staltiem zirgiem jājuši.

Visam cauri izejot,

Pēc tam brīvi godājot,

 

Sarkanbaltiem karogiem

Staltie vīri soļoja.

Visi rokās sadevās,

Un pretinieki padevās.

 

Staltie, brašie tautu dēli

Tēvu zemi slavināja.

Priekus, bēdas kopā svinot,

Laimes mātes  mīklas minot.

 

Beidzot mazai valstiņai,

Vārdā sauktai Latvija

Apkārt tika apvīta

Tēvu zemes jostiņa.

Gabriela Raģe, 10.klases skolniece

Latvija manā sirdī

Latvija ir pārcietusi daudz, taču tauta joprojām turas kopā. Es mīlu Latviju, jo tā ir mana dzimtene, un es te uzaugu un dzīvoju.

Latvija ir ļoti spēcīga valsts. Daudzi karavīri cīnījās un krita kaujā Latvijas dēļ. Latvijas tauta cīnījās pret lielām, milzīgām tautām. Cerības nebija daudz, taču latvieši ticēja un spēja uzvarēt ne tikai vienu reizi, bet gan vairākas. Latvija pārcieta karus, kaujas un cīņas, kā arī mūsdienās- politiskās un demogrāfiskās krīzes. Latvija bieži tika pakļauta lielās pasaules spiedienam, bet latvieši visam var atrast risinājumu.

Manā sirdī Latvija vienmēr būs mīļa un maza, tā ir valsts ar plašiem mežiem, skaistām pļavām un jūras krastu visas Latvijas garumā. Latvieši ir centīgi un pieklājīgi, dažkārt tieši un vienkāršī, bet tas ir svarīgi, jo tas mūs padara citādākus un oriģinālākus. Tās ir tikai dažas no vērtībām Latvijā.

Latviešu valoda, manuprāt, ir visskaistākā valoda, jo ar tās palīdzību varu izteikt visas savas domas un iespaidus. Es mīlu latviešu valodu un zinu, ka nepametīšu Latviju un dzīvošu šeit līdz mūža galam. Ar lepnumu varu teikt, ka esmu patriots un mīlu Latviju. Šogad svinam Latvijas 102. dzimšanas dienu un turpmāk, cerams, svinēsim vēl 100 gadu. Latvija manā sirdī dzīvos līdz mūža galam.

Amanda Bula, 10.klases skolniece

                                                                     

Lai lepnuma, mīļuma un prieka pilni ir Valsts svētki!

Skolēnu pašpārvaldes koordinatore Andželika Kozare

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu