Skolā aizritējusi pirmā brīvdabas mācību nedēļa

19.04.2021.

Skolā aizritējusi pirmā brīvdabas mācību nedēļa

12.aprīlī Kalnciema vidusskola viena no pirmajām Jelgavas novadā uzsāka neierastās brīvdabas mācības, nodrošinot visus piesardzības pasākumus Covid-19 ierobežošanai.

Pirms brīvdabas mācību uzsākšanas skola sarūpēja skolēniem visu nepieciešamo pilnvērtīgām mācībām ārpus skolas telpām. Tika sarūpēti saliekamie krēsli, planšetes rakstīšanai, sejas maskas, termosi karstai tējai, teltis un pat velosipēdi. Tika veikta rūpīga āra nodarbību plānošana, lai saskaņā ar noteikumiem mācības notiktu pa desmit bērniem grupās, mācoties starpdisciplināri pēc iepriekš skolotāju sagatavotiem darba materiāliem. Tāfeles vietā skolēni un skolotāji zīmēja uz bruģa, iepazina mežu, dabā meklēja zaļās krāsas toņus, ar auklām veidoja matemātiskas figūras un pētīja to sakarības, vienlaikus mācoties latviešu, angļu un krievu valodās.

Katra klase nedēļas laikā skolā ieradās vienu reizi uz piecām nodarbībām. Pirmie pēc vairāku mēnešu neredzēšanās skolā mācībām brīvā dabā ieradās 1. un 8. klases skolēni. Neierastie apstākļi mācībām nemazināja skolēnu atkalredzēšanās prieku. Skolēni sarunās ar skolotājiem atzina, ka atgriešanās skolā, lai arī tikai teritorijā ap skolu, nes sev līdzi svētku sajūtu: “Es jūtos labi. Es tik ļoti gribēju redzēt savus klasesbiedrus un klases audzinātāju!” “Esmu vienkārši laimīga, jā, beidzot atkal laimīga, jo satieku savu klasi un draugus.” “Mācīšanās bez skolas nav nopietni. Man skolā īsti nepatika mācīties, bet tagad es gribu mācīties labāk, lai var nākt uz skolu katru dienu.”

Neviltots prieks par tikšanos ar audzēkņiem bija arī skolotājiem, satiekot tos pēc ilga laika.

Brīvdabas mācības visiem tajās iesaistītajiem uzliek pienākumu būt ļoti atbildīgiem, ievērojot drošības nosacījumus, lai pasargātu sevi un citus un pietuvinātu laiku klātienes mācībām skolas telpās.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu