Māžošanās vai jēgpilni? 

08.05.2021.

No 22. marta stājies spēkā Izglītības un zinātnes ministrijas rosinājums par mācību organizēšanu ārtelpās. Līdz ar šīs ieceres izskanēšanu daudzu skolēnu vecāku starpā bija vērojams sašutums. Mācības ārā Kalnciema vidusskolā notiek jau 4 nedēļas, un veiktajā skolēnu un vecāku aptaujā atklājās, ka 86% skolēnu ar prieku dodas uz āra nodarbībām. Vecāki min  tādus nodarbību pozitīvos ieguvumus  kā mācību formas un metožu maiņa, aktivitātes svaigā gaisā, socializēšanās,  bērnu  psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanās.

Skolēni aptaujā  minējuši, ka dažreiz ir bijis ļoti auksti un tāpēc ir bijušas grūtības koncentrēties, lai izpildītu uzdevumus.

Lielākā daļa skolēnu apgalvo, ka  skolotāji organizējuši interesantas nodarbības, kurās varēja reāli līdzdarboties: “Dabas zinībās mēs gājām pētīt mežu . Matemātikā mēs staigājam pa skolas teritoriju un mērījām, kas ir mums apkārt. Angļu valodā mācījāmies nosaukt priekšmetus skolas apkārtnē ” ; ” Mūzikā mācījāmies no zāles uztaisīt mūzikas instrumentu.”;  “vizuālas mākslas stundā  mēs taisījām dāvanu mammām.”   (visi skolēnu kometāri šeit https://ej.uz/3aranodarbibas) Atbildē uz jautājumu “Kuros mācību priekšmetos bija interesantas nodarbības?” skolēni min gandrīz visus mācību priekšmetus.  Paldies visiem pedagogiem, kuri pieņēma izaicinājumu organizēt āra nodarbības un ik dienas radoši un jēgpilni organizē mācību procesu ārpus skolas telpām! ( abu aptauju rezultāti šeit http://www.kalnciemavsk.lv/jaunumi

Vēlamies padalīties ar  vienu no darba uzdevumiem 8.klasei fizikā. Apskatot tematu ”Siltuma pārneses veidi”, Latvijas Valsts mežu atpūtas vietā pie ugunskura skolēni meklēja piemērus terminiem siltumvadīšana, konvekcija, siltumstarojums. Pēc tam skolēni darbojās grupās- izvirzīja hipotēzi par pētāmo problēmu, pierādīja to, izdarīja secinājumus un minēja piemērus, kur reālajā dzīvē noder izdarītais secinājums. Kā grupas darba kopsavilkums tapa īsi video par paveikto.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu