Līdzdalība projektā „Piedalies un veido nākotni”

10.05.2021.

Tuvojas 5.jūnijs – pašvaldību vēlēšanas. Novērojot zemo vēlētāju aktivitāti, nepietiekamo jauniešu interesi un iesaisti sabiedriskajos procesos, Kalnciema vidusskolas skolēni ir nolēmuši iesaistīties projektā “Piedalies un veido nākotni!”, kura mērķis –praktizēt pilsonisko līdzdalību politiskajās diskusijās un pašvaldību vēlēšanu simulācijā,  iepazīstoties ar demokrātijas vērtībām.

Kādas tad ir projekta reālās aktivitātes? Pirmkārt, 9. līdz 11.klašu skolēni detalizēti iepazinās ar visu 9 novadā startējošo partiju priekšvēlēšanu programmām, īpašu uzmanību pievēršot jauniešu būtiskākajiem jautājumiem. Jaunieši secināja, ka  visu partiju solījumi programmās ir ļoti līdzīgi un dāsni!

Izmantojot situāciju, ka mūsu skolā notiek “āra nodarbības” (ievērojot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus), klātienē notika tikšanās ar esošajiem un, iespējams, arī topošajiem pašvaldības vadītājiem. Skolā viesojās un ar skolniekiem tikās Z.Caune (LZS), O.Cīrulis (Nacionālā apvienība), O.Karls (LZP). Šī tikšanās bija interesanta un vērtīga, jo  deputātu kandidāti atbildēja uz daudziem jauniešu interesējošiem jautājumiem.

 Tika izveidota skolas aktīvāko skolnieku “ekspertu” grupa (9.klasē -Laura Ita Jēgermane un Elīna Strazdiņa, 10.klasē - Gabriela Raģe, 11.klasē - Signija Zandovska un Artūrs Piļuks), kuri gatavo vēlēšanu simulāciju: tiks izveidots “zaļais EKO iecirknis”, vēlēšanu biļeteni un citi nepieciešamie aksesuāri (skolniekiem palīdzēs ilggadējā vēlēšanu komisiju “eksperte” Gunita Tolēna). Skolnieki “reāli” piedalīsies vēlēšanās, komisija saskaitīs balsis un paziņos vēlēšanu rezultātus.

Šis pasākums ļaus izanalizēt jauniešu interesi par politisko dzīvi pašvaldību līmenī un sagatavos jauniešus svarīgu lēmumu pieņemšanai reālajā dzīvē.

Projektu koordinē vēstures skolotāji Alvils Apsītis un Valentīns Toleiķis. Paldies skolotājiem. 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu