Kalnciema vidusskolas skolēniem no 17. līdz 21. maijam tika organizēta āra nodarbība "Koka daudzveidīgā dzīve"

26.05.2021.

Kalnciema vidusskolas skolēniem nedēļa no 17. līdz 21. maijam āra nodarbībās bija papildināta ar  programmas "Latvijas skolas soma" finansētām āra nodarbībām.

"Koka daudzveidīgā dzīve" ir izzinoši- radoša nodarbība  1.- 4., 5.- 9. un 10.-12. klašu skolēniem, kas ļauj labāk iepazīt  un praktiski darboties ar koku- vienu no vērtīgākajiem Latvijas dabas resursiem. Nodarbība iedalīta četrās  savstarpēji papildinošās aktivitātēs.Izziņa. Interaktīva saruna ar raksturīgu koksnes paraugu smaržošanu un taustīšanu, neparastu un dizainiski interesantu kokamatniecības izstrādājumu apskati. Sarunas ietvaros skolēni tiek mudināti izteikt viedokli, dalīties ar pieredzi, piedāvāt savus risinājumus.Prakse. Praktiska darbošanās kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem. Rokas instrumentu izmēģināšana, materiāla iepazīšana un kopīgās puķu kastes izgatavošana.Relaksācija. Aktīva atpūta darbojoties ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem. Zināšanu nostiprināšana. Skolotāju rīcībā nonāk īpaši izstrādātas darba lapas ar turpmāku izziņu veicinošiem un pārskata uzdevumiem.

Skolēnu atsauksmes: Es nezināju, ka koks arī smaržo! Man patika grebt sili! Es uzzināju, kam domāta abra! Man no koka skaidas izdevās izgatavot interesanta dizaina lietu!

Meistares Irinas Kokmanes radošajā darbnīcā skolēni uzzināja par pastalu izcelsmi, vēstures līkločiem, pielietojumu šodien. Visi kopā izgatavoja suvenīru - piekariņu ar nelielām ādas pastaliņām. Skolēni praktiski izmēģināja, kā tiek gatavotas pastalas mūsdienās.

Paldies Ingai Feldmanei par sarūpēto nodarbību. 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu