Kalnciema vidusskolas jauniešu komanda piedalās starptautiskā Samsung ideju konkursā "Solve for Tomorrow"

24.06.2021.

Šī gada pavasarī Samsung atklāja ideju konkursu “Solve for Tomorrow” (Idejas nākotnei) un aicināja 8. – 11. klašu skolēnus meklēt risinājumus, kā izmantot tehnoloģijas, lai vairotu labsajūtu un padarītu dzīvi jēgpilnāku. Jauniešus  aicināja visa maija garumā iesniegt savas idejas par to, kā radīt veselīgu balansu starp tiešsaistes un bezsaistes dzīvi, uzlabojot sabiedrības mentālo veselību pandēmijas laikā un palīdzot atgriezties ierastajā ikdienā pēc tās. Konkurss vienlaicīgi norisināsies visās trīs Baltijas valstīs un labākās komandas tiksies finālā, kur cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā.

Kalnciema vidusskolas skolēni atsaucās šim aicinājumam, izveidoja komandu piecu cilvēku sastāvā  -  Elīna Briede, Ieva Jankovska, Justīne Vaivode, Markuss Ziemiņš, Daniels Edgars Grīnbergs un skolotāja Inese Zvaigznone. Komanda izstrādāja ideju -   rokassprādzi HELP, kura palīdzēs cilvēkiem, ja ir atgadījusies nelaime. Piemēram, vecs cilvēks mājās paklūp, nokrīt un nevar aizsniegties līdz telefonam, noraidot balss signālu HELP, radiniekiem atnāk paziņojums uz tālruni par nelaimi, kā arī atsūtītas koordinātas par radinieka atrašanās vietu. Ideju vizualizēja Markuss Ziemiņš. 

16. jūnijā komandas kapteine Elīna Briede saņēma e-pasta vēstuli ar ziņu no SOLVE FOR TOMORROW ideju konkursa: "PALDIES par jūsu komandas foršo ideju, APSVEICAM! Aicinām turpināt dalību konkursa 2.kārtā un attīstīt savu ideju!’’

Otrajā posmā līdz pat oktobra beigām komandas attīstīs idejas kopā ar zinošiem ekspertiem, kā arī apgūs dizaina domāšanas pamatprincipus. Trešajā posmā piecpadsmit komandas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas tiksies Baltijas valstu finālā, kur aizstāvēs savas idejas un cīnīsies par galveno balvu 10 000 eiro vērtībā - 5000 eiro naudas balvu un Samsung ierīcēm 5000 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņems Samsung ierīces 5000 eiro vērtībā, bet trešās vietas ieguvēji - ierīces 3000 eiro vērtībā.

Augustā komanda zoom platformā tiksies ar mentoriem, kuri palīdzēs attīstīt pieteikto ideju. Kalnciema vidusskolas "Foršais piecinieks"  turpinās strādāt, lai sasniegtu savas idejas īstenošanu!

Justīne Vaivode

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu