11.klases pavasara ekskursija

28.05.2022.

Kā jau katru gadu, mēs 11.klase, devāmies pavasara ekskursijā. Šogad mēs izlēmām doties uz mūsu Latvijas galvaspilsētu – Rīgu, uz krāšņo Melngalvju namu un Vecrīgu.

 Namu iepazinām no tā vēsturiskajiem pagrabiem līdz greznajām svinību zālēm. Pagrabi ir nama vēsturiskā oriģinālā daļa, tie kādreiz kalpojuši kā tirgotāju noliktavas, bet mēs varējām sajust viduslaiku elpu un censties iejusties tirgotāju ikdienas gaitās. Pagrabā mēs katrs izkalām savu veiksmes monētu.

Tālāk devāmies uz pils vēsturiskajiem kabinetiem, kuri ir iekārtoti atbilstoši 19.gadsimta interjeram. Kabinetos agrāk notikušas brālības kolēģijas sēdes, pieņemti svarīgākie ar biedrību saistītie lēmumi un veiktas kases atskaites. Šeit apskatāma lielākā sudraba kolekcija Baltijā. Uzzinājām, ka  no 2012. līdz 2016. gadam vēsturiskajos kabinetos bija Latvijas Valsts prezidentu darba telpas.

Iepazinām arī skaistās, greznās svinību zāles, kur vēsturiski ir notikušas krāšņākās balles un grandiozākie koncerti Rīgā.

Šajā namā vairākus gadsimtus darbojās Melngalvju biedrība, kuri motivāciju un iedvesmu smēlās  no Svētā Maurīcija, ko viņi iecēla par savu svēto un aizstāvi.

 Mūs visvairāk pārsteidza, tas, ka  Melngalvju nams tika pilnībā nopostīts un uzspridzināts pēckara laikā, bet tad absolūti uzbūvēts no jauna.

Paldies mūsu gidei par ļoti interesanto un aizraujošo stāstījumu!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu