eTwinning projektu plānošanas seminārs Valmierā

22.08.2022.

Siltā un saulainā dienā kopā ar skolotāju Inesi, ierados uz projektu plānošanas semināru Valmierā viesnīcā ,,Hotel Volmar.” Viesnīcā mūs pie ieejas sagaidīja arī papagailis vārdā Čārlijs, kurš ar katru viesi no rīta sasveicinājās. Viesnīca bija omulīga un jauka. Seminārs sākās ar pusdienām, turpinājās ar iepazīšanos. Vispirms mēs iepazināmies ar nodarbību vadītājām – Edīti Sarvu un Laumu Žubuli. Man patika, kā veidojām katrs savu plakātu, lai tie sniegtu informāciju citiem par mums. Plakātiņš palīdzēja atrast cilvēkus ar kuriem mēs varētu veidot starpskolu projektu. Mēs sarunājām ar noteiktiem audzēkņiem "randiņus", kuros apspriedām, kāds varētu būt projekts, par ko tas varētu būt, cik ilgi tas  ilgtu. Mēs ar partneriem domājām idejas, kas varētu notikt projektā. Sadarbojāmies ar Valmieras Viestura vidusskolu, 7. klases skolnieci Kati un viņas skolotāju. 

10. augustā parrunājām mūsu sadarbības etiķeti  un  izstrādājām vienošanos.  Iepazināmies ar projektu vērtēšanas kritērijiem, analizējām projekta piemērus, izvērtējām mūsu projekta idejas un izvēlējāmies vienu no trim projeka idejām. Pēc ļoti garšīgām pusdienām  mēs plānojām, kāds būs projekts, izrunājām ar skolotājām visas detaļas, ko pieliksim klāt, kādas aktivitātes mēs varētu piedāvāt projektā, lai visiem būtu interesanti. Pēc kafijas pauzes skolotāji devās uz citu telpu pildīt savus uzdevumus, bet mēs audzēkņi turpinājām plānot projektu paši.
11. augustā visi bija nedaudz satraukti, jo katrai komandai bija jāprezentē sava projekta ideja. Mūsu MELNĀ komanda prezentācijai bija izveidojusi informatīvu plakātu un veiksmīgi iesaistīja auditoriju. Mūsu projekta ideja izpelnījās lielu interesi un arī citiem tā šķita interesanta. Katru prezentāciju mēs izvērtējām, rakstījām vēstulītes komandām ar ieteikumiem, ko vēl papildināt projektā. 
11.30 bija informācija par eTwinning sniegto atbalstu projekta īstenošanā, semināra noslēgums, izvērtēšana par seminārā  sniegtajām idejām un atvadīšanās. Atvadījāmies  no visiem pēc burvīgajām pusdienām un mērojām ceļu uz mājām.

eTwinning projekts "Mālējam? Nē, špaktelējam!" sāksies septembra vidū, ilgs līdz maija sākumam, tajā katru mēnesi 7.klašu skolēniem būs IZAICINĀJUMS, kas sāksies tiešsaistes stundās, kurās mēs paši būsim skolotāji, bet noslēgsies ar kopīgu pasākumu Valmieras Viestura vai Kalnciema vidusskolā.

Maija Solomonova

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu