Folkloras kopas „Sudrabiņš” piedzīvojumi Cesvainē

25.05.2023.

20. un 21. maijā skolas folkloras kopa „Sudrabiņš” piedalījās  39. Bērnu un jauniešu folkloras svētkos „Pulkā eimu, pulkā teku 2023”Cesvainē. Gadskārtējais Nacionālais folkloras sarīkojums  šogad pulcināja 71 folkloras kopu, sagaidot svētkos vairāk nekā 1000 dalībnieku no visām Latvijas malām.

Mūsu folkloristi šogad izstaigāja labo sajūtu un gudrību taku: iepazinās ar kokļu gatavošanas meistaru Pēteri Jansonu, vija virves, uz tecilas trina cirvi. Bija jauki vērot Cesvaines apkārtni no Cesvaines pils torņa, protams, spītējot karstajam laikam, visi aizrautīgi dziedāja, gāja rotaļās un grieza danci  Atklāšanas koncertā un Danču vakarā.

Svētdienas rīts sākās ar gājienu no Cesvaines vidusskolas līdz koncerta vietai – ābeļdārzam pie TV torņa, kur izskanēja Novadu lielkoncerts. Patrīcija, Liāna Amēlija, Marta Egle un Amelia piedalījās arī kokļu saspēles priekšnesumā.

Svētkos bija iespēja baudīt arī folkloras konkursu uzvarētāju koncertu, un svētku noslēguma „saldais ēdiens” bija grupas „Auļi” koncerts. Noguruši, bet laimīgi un jaunu iespaidu pārpilni svētdienas vakarā visi atgriezās mājās. 

Paldies mūsu atbalsta komandai – skolotājai Inetai Āboliņai un Noras mammai Leldei Šukstai – par atbalstu un neatsveramo palīdzību bērnu sapošanā un veiksmīgā programmas uzdevumu izpildē, paldies skolai un ikvienam mājiniekam par atsaucību  visa mācību gada garumā! 

 „Sudrabiņa” vadītāja Dzintra Ķezbere

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu